01 października 2025 22:01 | Aktualności
W dniach 29 września – 3 października, w naszej szkole rozpoczęły się działania w ramach Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej.. Ogólnopolska inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej odbywa się pod hasłem:
„Chcemy, aby każde dziecko wiedziało, że nie musi godzić się na ośmieszanie, wykluczanie czy przemoc, a po pomoc można sięgać bez wstydu i strachu”,
a jej głównym celem jest zwiększenie świadomości wśród uczniów na temat przemocy, hejtu i sposobów ich przeciwdziałania oraz promowanie postaw opartych na szacunku, empatii i życzliwości.
Uczniowie klas IV–VII wzięli udział w warsztatach pt. „Przemoc – przeciwdziałaj i zareaguj”, podczas których uczyli się rozpoznawania różnych form przemocy oraz sposobów właściwego reagowania. Podczas zajęć wspólnie przygotowali plakaty z hasłami nawiązującymi do poruszanych zagadnień ✏️📜
Cała społeczność szkolna wysłuchała wykładu poświęconego problematyce hejtu i mowy nienawiści. Omawiane tematy stanowią realne zagrożenie dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz utrudniają prawidłowy rozwój relacji rówieśniczych.
To dopiero początek – w kolejnych dniach uczniowie wezmą udział w dalszych inicjatywach promujących szacunek, empatię i odpowiedzialność 😊💚