Aktualności

09 listopada 2019 20:14 | Aktualności

SZKOŁA DO HYMNU

„BYŁA, JEST I BĘDZIE” - akademia z okazji Święta Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych naszej szkoły. Po dokonaniu w 1795 roku przez Rosję, Prusy i Austrię trzeciego rozbioru Polski, nasza Ojczyzna zniknęła z mapy Europy na wiele lat. Dopiero I wojna światowa dała Polsce szansę na walkę o niepodległą Polskę. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.

Pamiętając o tych wydarzeniach, uczniowie klasy VI przygotowali uroczystą akademię, która obyła się 8 listopada.  Narratorzy przybliżyli ważne wydarzenia  z historii Polski, które doprowadziły nasz naród do odzyskania niepodległości. Wysłuchaliśmy pięknego śpiewu pieśni patriotycznych i recytacji wierszy, które były wyrazem patriotyzmu i dumy narodowej.

W tym dniu nasza szkoła wzięła również udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn.

Przeczytano: 781 razy. Wydrukuj|Do góry